Inne Tłumacz  

Upominek na komunię i chrzest – co wręczyć z okazji tych wydarzeń?

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin bardzo ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś osobą z najbliższej rodziny, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju prezent wręczyć?

Co kupić z okazji uroczystości kościelnej

Rzecz jasna bardzo popularnym wyjściem będzie sprawienie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy konsolę. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju podarunku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Srebrne obrazki to piękna pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi podarowanie różnorakich drobiazgów powiązanych konkretnie z katolicyzmem oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe będą również obrazki srebrne święta rodzina. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie upominkiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z konsol czy tabletów, ale warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co rzeczy materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.