Prawo Tłumacz  

Rozwód – czy potrzebuję adwokata?

Wiele zainteresowanych staje przed tym pytaniem. W sytuacji, kiedy zostaje podjęta decyzja o rozwodzie, najpewniej masz dużo więcej kosztów, niż wynagrodzenie adwokata. Wiele opłat związanych z ewentualną przeprowadzką lub alimentami sumuje się, dlatego wszelkie nadprogramowe zobowiązania są trudne. W związku z tym duża ilość rozwodzących się osób myśli – czy muszę skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, czy dam radę wykonać to samodzielnie?

Sprawa rozwodowa bez konsultacji z adwokatem

W czasach globalnego dostępu do informacji może nam się wydawać, iż większość problemów jesteśmy w stanie rozwikłać w pojedynkę. W przypadku spraw w sądzie problem nieco się komplikuje. W sieci możemy odnależć masę błędnych informacji, poniewać nie każdy użytkownik jest kompetentnym doradcą. Bywa też wielka ilość osób, które same przeszły już sprawę rozwodową, jednak ich kwestia może diametralnie odróżniać się od Twojej. 

Istnieje też masa niuansów, o których osoba niezaznajomiona z kwestiami prawnymi może zwyczajnie nie pomyśleć. Osobnym z nich jest kwestia wypowiadania się w trakcie rozprawy – są w tym temacie jasne obostrzenia, a niezastosowanie się do nich może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Ponadto, gdy będziesz sam własnym reprezentantem nie jesteś uwolniony z obowiązujących zadań, które są nałożone na adwokata.

Skuteczny adwokat Warszawa – zapoznaj się z adwokatem

Jeżeli boisz się jakiegokolwiek aspektu sprawy rozwodowej – postaw na kancelarię adwokacką Warszawa. W sytuacji, gdy spodziewasz się, iż rozprawa nie będzie przebiegać tak jakbyś chciał, a więc kiedy drugi małżonek nie będzie współdziałać, będzie uciekać się do manipulacji, czy utrudniania spotkań z pociechą – zdecyduj się na adwokata. Nie ryzykuj swoim zdrowiem czy ciągle ciągnącą się sprawą sądową – dobry adwokat podpowie Ci jak szybko rozwiązać sprawę.