Dom Tłumacz  

Na czym polega hydroizolacja piwnicy?

Przecieki w budynkach mogą wynikać z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę powinno się zaczynać od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych strefach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest taka ważna?

Ważne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba pamiętać o zaplanowaniu ujścia wody, by uniknąć takich problemów w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje szkodliwe działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Rynek ten stale się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do coraz nowszych systemów pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, gdyż wybranie nieodpowiedniego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Niezawodne środki, powinny dobrze być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Istnieje kilka rozwiązań by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najbardziej znane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu pojawi się problem z wilgocią, a fundament jest niemożliwy do wykopania to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku wykorzystuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko ułamek działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami DobreIzolacje z Warszawy, którzy starannie i w najlepszy możliwy sposób rozwiążą ten problem. Firma z Warszawy zdobyła obszerną wiedzę w zakresie hydroizolacji, a także specjalistyczny sprzęt, który umożliwia im dokonać odpowiednich pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.