Dom Tłumacz  

Mocowanie drzwi wewnętrznych – jak to wykonać?

Czy montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane przez sztab specjalistów,jednak możliwe jest to przeprowadzić na własną rękę w lokalu. Jak to uczynić, aby wyszło w zgodzie z ich powołaniem? Naprowadzamy – skorzystaj z naszych cennych wskazówek.

Jak się za to zabrać

Zanim uda nam się przejść do montażu drzwi wewnętrznych, to powinno się zapoznać się zawartą w nich deklaracją zaświadczającą.Istnieje możliwość, że gwarancja należy nam się tylko wtedy,gdy posługa będzie dokonywana przez przygotowaną kadrę ekspertów. Nie należy też zapominać o tym, aby nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich montaż w sytuacjach, gdy w mieszkaniu nie ma jeszcze ustawionych podłóg oraz ścian.

Gdy będziemy chcieli zamontować drzwi wewnętrzne z ramą, to warto zorientować się, czy posiadamy pełny zbiór. Ramy drzwi składają się bowiem niezmiennie z trzech elementów i należy je całe ze sobą połączyć. W innym wypadku nie jesteśmy ws tanie odpowiednio zrealizować naszej sprawy.

Początkowo trzeba przyszykowaćkonkretne  elementy ościeżnicy, które będziemy potrzebować.W dalszej kolejności należy montować wszystkie części framugi – wykonujemy to albo używając klej albo stosując klamery i śruby. Po wykonaniu zlecenia należy wstawić ramę w otwór w ścianie. Między ścianą a murem należy zostawić lukę o wartości 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montażu drzwi?

Podczas mocowania drzwi wewnętrznych ościeżnicę ustawia się w otworze w taki sposób,żeby między ścianą a obmurowaniem była mała płaszczyzna.Pomiędzy elewacją a ramą trzeba wstawić płytki z drewna. Ościeżnicę trzeba w tej chwili zamocować do ościeża. Na koniec powinno się montować listwy zasłaniające.