Edukacja Tłumacz  

Kurs Business English – dla kogo jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czego nauczysz się na lekcjach business english?

Kurs business english są to zajęcia z języka angielskiego gdzie jest bardzo dużo słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie takiego kursu nauczysz się słownictwa i zwrotów z dziedziny handlu, ekonomii, finansów lub marketingu. Kurs business english jest przydatny podczas zdobywania niezbędnej terminologii przy rozmowach kwalifikacyjnych w dużych firmach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi odbiorcami lub czytania biznesowych i tematycznych artykułów, prac naukowych oraz podręczników. 

W trakcie kursu business english masz możliwość zdobycia umiejętności do swobodnego mówienia i czytania.

W Warszawie rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Przy jakich czynnościach kurs business english będzie przydatny?

Język angielski biznesowy staje się przydatny zawsze wtedy kiedy w pracy jesteś zmuszony do korzystania z języka obcego, lub planujesz zatrudnić się w międzynarodowej korporacji. Zdolności, które opanujesz podczas kursu business english będą idealne kiedy będziesz pisać firmowe listy, składać reklamacje i robić rezerwacje. Innymi słowy za każdym razem, kiedy musisz napisać bardzo profesjonalny tekst. Opanujesz tworzenie umów po angielsku i będziesz wiedział jak robić prezentacje o tematyce biznesowej. W dodatku na kursie business english przeważnie są lekcje z przeprowadzania połączeń telefonicznych z obcokrajowcami, targowania z nimi umów a także wyrażania opinii w języku angielskim. Innymi słowy – pisanie i mówienie w języku angielskim nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Zaczniesz to ćwiczyć, tak żeby było bezsprzecznie profesjonalnie.

To co najważniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego przyczynia się do podniesienia pewności siebie kursantów i umożliwia zredukowanie stresu przed wystąpieniami publicznymi.

Kto powinien zainteresować się kursami business english?

Zazwyczaj odbiorcami kursu języka angielskiego biznesowego są osoby, które planują zmienić pracę i myślą o firmach międzynarodowych, lub w firmach, które posiadają zagranicznych kontrahentów. Dodatkowo osoby, które pracują w tego typu spółkach, a nie posiadają dobrych umiejętności językowych także mogą przyjrzeć się kursowi business english. Jeżeli pracujesz w środowisku biznesowym, w którym bardzo ważne są kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań ten kurs będzie dla Ciebie idealny.

Zajęcia będą również perfekcyjne dla osób, które pragną się rozwijać i przeglądać artykuły specjalistyczne, rozprawy naukowe albo książki. Bardzo dużo tego typu tekstów jest właśnie po angielsku i kurs business english zdecydowanie pomoże Ci w czytaniu ich ze zrozumieniem. Na takie lekcje zazwyczaj zapisują się menadżerowie, właściciele firm ale także pracownicy działu sprzedaży lub działu obsługi klienta – czyli pracownicy, którzy mają nieustanny kontakt z klientami obcokrajowcami.

W dzisiejszych czasach brak znajomości języka obcego to wielki minus u potencjalnego specjalisty, więc warto zapisać się na kurs business english nawet jeżeli nie potrzebuje tego Twój bieżący pracodawca.