Edukacja Tłumacz  

Język angielski – jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu?

Bezsprzecznie obecnie umiejętność mówienia po języku angielskim jest konieczne. Często jednakże osoby, które się go uczą spotykają się z pewną blokadą i boją się mówić po angielsku. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tam na pewno znajdziesz kurs która pomoże Ci się przełamać.

Nauka języka obcego – w jaki sposób przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu?

Zapoznaj się z prostymi sposobami, które z pewnością pomogą Ci w osiągnięciu większej płynności w mówieniu w języku angielskim.

  1. Czytanie na głos: pierwszy krok aby zacząć mówić w języku angielskim. Tym sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do obcojęzycznych ruchów.

  2. Shadowing: jest to technika polegająca na powtarzania na głos słów bądź całych zdań po osobie, która mówi w języku obcym. Takie ćwiczenia można wykonywać między innymi podczas oglądania filmu, podczas słuchania podcastów albo powtarzając słowa piosenki. Usłysz swój głos brzmiący w języku angielskim i przywykniesz do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażeniu sobie scenek w których ktoś mógłby się znaleźć czyli przykładowo w sklepie, na imprezie bądź w restauracji. Wymyślaj, że konwersujesz z kimś, ćwicz dialogi na głos, a także w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: możesz korzystać z gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Bez wątpienia na początku będzie dziwnie, ale po kilku godzinach z całą pewnością przywykniesz do tego.
  5. Znajdź kogoś do rozmawiania po angielsku:istnieje bardzo dużo aplikacji umożliwiające praktykowanie angielskiego. Oprócz tego dobrym wyjściem jest granie w gry na zagranicznych platformach i konwersowanie z obcokrajowcami