Bez kategorii Tłumacz  

Jednoosobowa działalność – czy warto zatrudnić biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Nie można zaprzeczyć, że założenie i prowadzenie własnej firmy to sprawa niezwykle skomplikowana i wymagająca całkowitego zaangażowania. Jedną z bardzo ważnych kwestii, o których należy pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Opcji jest w tym zakresie parę. Niektórzy podejmują decyzję, żeby wynająć biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców skusza się na własnoręczne prowadzenie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która możliwość jest najlepsza?

Na to zagadnienie niestety nie ma najbardziej prawidłowej odpowiedzi, która pomoże każdemu. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zbyt wiele na temat wszelkich aspektów prawnych i rozliczeniowych prowadzenia przedsiębiorstwa, na pewno biuro rachunkowe będzie względnie mało ryzykownym i korzystnym rozwiązaniem. Co prawda będzie trzeba trochę za te usługi zapłacić, ale na pewno kwota będzie znacznie mniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci pełen profesjonalizm oraz brak niepotrzebnych zmartwień w kwestii tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Może jednak samodzielnie?

Jeśli jednak posiadasz znaczne obeznanie w zakresie prowadzenia księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe może nie być ci potrzebne. Musisz jednak mieć na uwadze, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, więc możesz nie mieć czasu na rzetelne prowadzenie księgowości.

W większości sytuacji zatem lepiej będzie powierzyć ten zakres zadań profesjonalistom w tej dziedzinie. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa wiele biur księgowych. Na pewno znajdziesz rozwiązanie dla siebie.