Ślub i wesele Tłumacz  

Ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku

Nie da się ukryć, że za ceremonię wesela i ślubu w 2022  będziemy musieli zapłacić więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo czasochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to sprawdź nasz tekst aby wiedzieć ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Bez wątpienia ceny za ceremonię wesela zależą i od miasta, jak i od jakości lokalu, miesiąca, atrakcji i liczby zaproszonych. Wiadomo, że koszt wesela na przykładowo 50 gości będzie niższy niż cena wesela na sto gości. Według statystyk w 2021 roku za ceremonię weselną na ok. 70 osób płaciło się mniej więcej 30-50 tysięcy zł.. W 2022 roku trzeba doliczyć do tej sumy minimum piętnaście procent więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Oczywiście koszt sali zależy od tego gdzie ją będziemy wynajmować. Z kolei koszt talerza na weselu zależy i od gości, i od zamówionego menu. Mniej więcej w całej Polsce jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w wojewódzkich miastach ceny mogą być znacznie wyższe. Nie zapominaj, że osobno liczymy rezerwację DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Ile zapłacimy za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Pandemia koronawirusa pozwoliła nam się przyzwyczaić do mniejszych wesel. W tym roku standardem są ceremonie na 40 – 70 gości. Koszt takiego wesela to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie obniżyć ten koszt.

Ile zapłacimy za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Gdy zdecydujesz się na wesele na 100 osób to należy się liczyć z dużymi kosztami. Za taką ceremonię trzeba będzie zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. Jak natomiast wygląda koszt wynajęcia kamerzysty na ceremonię weselną w w roku 2022? Bardzo podobnie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty na ślub oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

DJ na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Należy zacząć od tego że koszt za zespół, a za DJ różni się. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena usług. A konkretnie za Dj-a w roku 2022 trzeba ok. 3-7 tysięcy złotych, a ceny zespołów są wyższe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Ponadto  z reguły na jedną osobę z zespołu przypada od tysiąca do półtorej tysiąca złotych.

Jaki jest koszt kwiatów na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest zmienny, ze względu na to, że w głównej mierze zależy od tego na jakie kwiaty czy dekoracje się zdecydujecie. W przypadku, gdy postawisz na żywe kwiaty to te które są akurat w sezonie. Bezsprzecznie sprowadzanie ich znacznie wpłynie, że będą droższe. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, z kolei lipiec i sierpień będzie już tańszy. Niestety w roku 2022 ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjerki  wynosi od 150 do 500 złotych. Zależy to od tego jak długie są włosy, stopnia skomplikowania oraz ilości użytych dodatków. Jeżeli chodzi o makijaż ślubny to wynosi od od 200 do tysiąca złotych. Jest to zależne umiejętności i doświadczenia makijażystki. Nie zapominaj, że do tej ceny musisz doliczyć koszt makijażu próbnego.