Moda Tłumacz  

Garnitur szyty na miarę – czy musi dużo kosztować? Jak znaleźć idealnego krawca?

W trakcie przygotowania do istotnych dla nas uroczystości za każdym razem pragniemy wyglądać rewelacyjnie. Ale wielu z nas skupia się również na tym, aby nie było zbyt drogo, gdyż najprawdopodobniej jest to strój tylko na jedną noc. Jest to często powtarzany błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, jest to strój na długie lata i zaraz przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych zdarzają się w życiu momenty, w których warto przeznaczyć pieniądze na ubranie uszyte na miarę, idealnie dobrane do osobistych preferencji i wymiarów.

Czy strój szyty na miarę musi dużo kosztować?

To często powielany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. Dużo zależy od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, oraz jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego stroju, tyle będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są różne, ale przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, gdyż jest to kwestia mocno indywidualna. Ale pamiętajmy, ażeby w komplecie do tego pytania, postawić sobie jeszcze jedno – jak chce wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W każdym przypadku, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dobrane idealnie do właściciela. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a nasze zalety są wyeksponowane. Warto także zwrócić uwagę na to, iż oczywiście garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Pamiętajmy bowiem, że jest to strój, który ma nam służyć właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zazwyczaj chcemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w wygodzie noszenia. Musimy być gotowi na to, że w sklepie nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają umowy ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, według ogólno przyjętych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej popularne aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach jednej marki, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż nie będą dopasowane do naszej sylwetki idealnie w każdym miejscu naszego ciała. Jeden może mieć za duże biodra do rozmiaru M, a drugi za szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a zwłaszcza nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała mierzona zostaje osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób szukać idealnego krawca?

Gdy jesteśmy już zdecydowani na to, że chcemy posiadać garnitur uszyty na miarę czas na to, aby znaleźć idealnego krawca. Wiele naturalnie zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół albo rodziny. Możemy też wykorzystać internet w procesie poszukiwania perfekcyjnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, iż najważniejszy jest nasz komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online