Bez kategorii Tłumacz  

Czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej?

Pewnie wiele osób zgodzi się z takim określeniem, że prawnik to prawnik i nie zagłębia się w meandry zawodów prawniczych. Jednak prawnicy mają szeroki zakres swoich usług. Czasami pojawia się pytanie czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej.

Szukasz kancelarii? Zobacz: 
kancelaria prawna warszawa

Jaka jest różnica?

I tutaj trzeba wskazać na podstawową kwestię a mianowicie zakres pojęć. Kancelaria prawna jest pojęciem szerszym, gdzie pod tym pojęciem kryje się praktycznie każdy absolwent prawa, który prowadzi swoją działalność w ramach doradztwa prawnego. Taka osoba nie ma jednak ukończonej aplikacji, która pozwala na to, by stać się zawodowym pełnomocnikiem w sprawach sądowych. Jeśli chodzi o kancelarię adwokacką to termin jest węższy. W tym zakresie kryje się kancelaria, w której pracują adwokaci. Tacy prawnicy mają ukończoną aplikację i potem zdany egzamin. Adwokaci mogą występować w sądach jako pełnomocnicy zawodowi. Adwokaci to również prawnicy, którzy mogą reprezentować klientów w sprawach karnych.

Pojęcia kancelarii prawnej i adwokackiej stosowane są często zamiennie, jednak trzeba powiedzieć, że kancelaria adwokacka to określenie, które bardziej precyzuje zakres usług jakie prawnik realizuje

Szukasz dobrego adwokata? Sprawdź:
kancelaria adwokacka warszawa

A co z radcą prawnym?

Radca prawny – to jeden z najbardziej popularnych zawodów prawniczych. Nadal wiele osób zastanawia się jednak na jakich zadaniach radca prawny się skupia. Zawód ten skupia się na usługach związanych z obsługą klientów w zakresie prawa cywilnego. Ukończona aplikacja radcowska uprawnia do reprezentowania klientów w sądzie. Ta reprezentacja jest jednak ograniczona do spraw cywilnych, prawa pracy, rodzinnych. W przypadku radcy prawnego nie ma prowadzenia spraw karnych.

Sprawy karne są więc wyłączone z tych spraw, które pod swoje skrzydła bierze kancelaria radcy prawnego. Jeśli w grę wchodzą sprawy cywilne oczekiwać można dużego doświadczenia po stronie radcy prawnego i dlatego jest ona w stanie sprawnie prowadzić takie sprawy.

Jeśli chodzi o radców prawnych, każdy kto chce nim zostać musi skończyć prawo. Potem dodatkowo przejść trzeba specjalna aplikację i zdać egzamin radcowski. To pozwala uzyskać wpis na listę radców prawnych. Od tego momentu radca może reprezentować w sądzie swoich klientów.

Najlepszy prawnik? prawnik gdańsk