Edukacja Tłumacz  

Czy przedszkolak może nauczyć się angielskiego?

Dla każdego rodzica ważny jest tak samo rozwój dziecka jak i jego radość. Dzieci chętnie poznają nowe rzeczy i od maleńkości są ciekawe świata. Jest to jeden z wielu powodów, przez które należy inwestować w rozwój dziecka już od pierwszych lat i pokazywać mu różnorakie możliwości. Pomóc w tym może przedszkole angielskie.

Jak dziecko najlepiej przyswaja język?

Najbardziej sprawdzonym sposobem nauki jest osłuchanie się z językiem. Kiedy dziecko słyszy język obcy może się z nim lepiej zapoznać i mocniej w niego zagłębić. Wszystko bowiem zaczyna się od najmłodszych lat i to wówczas można najwięcej zdziałać. Małe kroki i np. zastępowanie łatwych dla dziecka wyrażeń jak “mama” lub “tata” słowami w innym języku jest dla dziecka początkiem zaskakującej przygody z obcym językiem.

Nauka poprzez zabawę

Tak jak zostało już wyżej wspomniane, osłuchanie się dziecka z językiem jest istotnym krokiem w przyswajaniu angielskiego. Trzeba jednak korzystać ze sprawdzonych sposobów zdobywania nowych informacji. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które pomogą nam w łatwy i szybki sposób, są to np.:
oglądanie bajek w języku angielskim – bajki to coś, co kocha większość dzieci, wykorzystajmy zatem ten czas po to, żeby chociażby osłuchać dziecko z językiem
piosenki po angielsku – to także sprawdzona metoda oswajania naszych najmłodszych z angielskimi wyrazami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart lub plansz z obrazkami i nazwami po angielsku a także po po polsku.

Przedszkole angielskie – dlaczego to dobry pomysł?

Duża część rodziców zastanawia się nad posłaniem malucha do przedszkola anglojęzycznego. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby wprowadzić malucha w świat języka obcego już od początku edukacji. Przedszkole angielskie to wykwalifikowana kadra nauczycielska, pomagająca najmłodszym zdobyć podstawowe słownictwo i prowadzi je, poprzez ewentualne trudności języka angielskiego. Tego typu placówka to jak najbardziej świenty pomysł.

Jak wybrać przedszkole dla malucha?

W momencie, w którym już zdecydujemy się na to, żeby nasze dziecko chodziło do przedszkola polsko – angielskiego trzeba znaleźć takie, które spełni wszystkie nasze potrzeby. Żeby wybrać najlepszą ofertę, spośród wszystkich znajdujących się teraz na rynku, w pierwszym kroku najlepiej będzie sprawdzić stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o sposobie jego funkcjonowania.