Moda Tłumacz  

Czy garnitur w kratę jest już przeżytkiem? Niekoniecznie!

Trendy modowe nieustannie się zmieniają – nie można temu zaprzeczyć. Bardzo często jednak jesteśmy świadkami sytuacji, że po wielu latach powracają trendy, o których już jakiś czas temu zdążyliśmy zapomnieć. Podobnie sprawa prezentuje się jeśli chodzi o garnitur w kratę. Wyjaśnijmy, jaka jest jego historia i czy warto zdecydować się na garnitur na miarę w podobnym wzorze.

Krótka opowieść o garniturach w kratę

Aby opowiedzieć genezę garnituru w kratę, cofnijmy się o jakieś sto lat. Wtedy to zapanowała wszechobecna moda na tego rodzaju wzory. Ponadto garnitury, które były gładkie, uważano za ekstrawaganckie i nowatorskie. Przez lata słuch o nich zaginął, ale obecnie garnitur w kratę jest w garderobie coraz większej liczby mężczyzn.

Czy garnitur w kratę to dobry pomysł?

Można dyskutować, czy garnitur w kratę to dobre rozwiązanie i czy każdy mężczyzna powinien się na niego zdecydować. Odpowiedź jest niezwykle prosta: jak najbardziej. Przede wszystkim, jest to wzór ponadczasowy, który ujmuje swoją elegancją oraz krztą luzu. Ponadto, każdy będzie świetnie wyglądał w takim garniturze, niezależnie od swojego doświadczenia życiowego czy budowy ciała. Garnitur na miarę w kratę zagwarantuje możliwość udania się w nim na wesele, a także odbycia prelekcji czy spotkania biznesowego. Można zatem mówić o niezwykle uniwersalnym trendzie, którym naprawdę warto się zainteresować, w szczególności teraz, kiedy panuje taka moda na garnitur w kratę.