Uroda Tłumacz  

Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?

Kosmetyki ekologiczne są coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z tego, że w ich składzie nie ma substancji, które negatywnie oddziałują na skórę. Aby kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać kilka norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków w obawie przed ich wysoką ceną. Czy kosmetyki ekologiczne są faktycznie drogie?

Liczy się skład

Ekologiczne kosmetyki oparte są głównie na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się je w przebiegu takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie czy destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. Oznacza to wyższe ceny takich składników. Ma to oczywiście związek z ceną końcowego produktu.

Nie musi być drogo

Trzeba jednak podkreślić, że obecnie coraz więcej kosmetyków ekologicznych nie kosztuje wiele. Wraz z poszerzaniem się grupy osób, które je kupują ich cena obniża się. Aktualnie ekologiczne kosmetyki nie są dużo droższe od tych, w których aż roi się od substancji , które nie są dobre dla skóry.