Biznes Tłumacz  

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością. Niestety, zdarza się, że nie może ona być stosowana. Wtedy konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który podjęli decyzję o tym, aby przekształcić swoją działalność w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), również zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz posiadać pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa teraz wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto uwzględnić opinie, jakie biuro zbiera wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.